אין ישראלי שלא חשב להשקיע את כספו בנכס נדל"ן בישראל או בעולם. כמעט כל אחד משקיע את עיקר כספו בנדל"ן ואפילו אם מדובר רק על דירת המגורים שלו. מחירי הנדל"ן בישראל עולים ללא הפסקה ורבים תוהים האם כדאי בזמנים אלו להשקיע בנדל"ן ואם כן – אז איפה – בישראל או בעולם?

ואם בישראל – האם באזור המרכז – תל אביב או דווקא בפריפריה במקומות אשר התשואה עדיין סבירה ויש פוטנציאל עליית מחירים.

אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד ולכן לפני שחושבים על רכישת דירה / מגרש או כל נכס אחר כדאי להשקיע קצת זמן ולבדוק נתונים על הסביבה.

היום קל יותר מתמיד לבצע בדיקה שכזו מהספה בבית – אתרי אינטרנט רבים מאפשרים קבלת מידע רב על הנכס ועל סביבתו לרבות קבלת נתונים דמוגרפים, מגמות ושינויי מחירים לאורך זמן ואף לבצע חישובי מס שונים.

אתרי האינטרנט של הרשויות המקומיות (וכן אתר המנהל ומשרד הפנים) מאפשרים קבלת מידע תכנוני לגבי פוטנציאל הבניה, ותוכניות עתידיות אשר צפויות לחול בסביבה

כמובן שאסור להשקיע בשום מקום בלי "להרגיש" את הנכס – כלומר לבקר אותו במועדים שונים, לראות מי השכנים, ולהציץ מהחלון.

אז איפה כדאי להשקיע?

את זה לא נוכל לספר לכם. אנחנו יכולים להגיד לכם היכן לא כדאי להשקיע – לעולם אל תשקיעו במקומות מרוחקים אשר אין לכם שום יכולת לנהל את הנכס. מבטיחים לכם תשואה מובטחת? תברחו. מבטיחים לכם השקעה במחירים נמוכים במיוחד? אז למה המקומיים לא קונים?

על מנת להצליח בהשקעות בנדל"ן יש צורך בהשקעת זמן בלימוד הנתונים, ניתוח עסקאות. ניתן להיעזר באתרים שונים כמו של טפחות – השקעות נדל"ן אשר מאפשר קבלת מידע רב וכמובן – הכרת המתווכים המקומיים – אף אחד לא מכיר את השוק יותר טוב מהם.