מס הכנסה הינו החמצן של המדינה כאשר תשלומי המיסים נועדו לממן את פעילות הממשלה ולאפשר את קיום המדינה. חובה על כל אחד ואחד מאיתנו לשלם מס אמת על הכנסותיו ופעילויותיו שאחרת נהיה צפויים לאישומים פליליים וסנקציות שונות. יחד עם זאת, וכפי שנפסק בבית המשפט העליון לכל אחד יש את הזכות לבצע תכנוני מס לגיטימים מצד אחד ולפעול לקבלת מיסים אשר שולמו ביתר מצד שני.

מהם החזרי מס?

חישוב מס ההכנסה מתבצע בחישוב שנתי בהתאם לפקודת מס הכנסה ולתקנות שנקבעו לגבי כל סוג הכנסה. במקרים רבים נוצר מצב בו שילמנו יתר מס – כלומר שילמנו יותר ממה שהיינו צריכים בהתאם לכלל הזיכויים, ניכויים, הקלות והטבות המגיעות לנו.

קיימים עשרות מצבים שונים בהם מגיעה לנו "הנחה" בתשלום המס הרגיל – ורק בשביל לסבר את האוזן נמנה חלק מהם:תקופת אבטלה בחלק מהשנה, החלפת מקום עבודה, סיום תואר אקדמאי, פעילות בבורסה, מחלה קשה, תרומה למוסד מוכר, תמיכה בילד או בהורה מוגבלים ועוד.

במידה ולא ניצלנו את ההטבות המגיעות לנו ניתן לבקש, אף לאחר מספר שנים, החזר מס.

איך עושים את זה?

ראשית עלינו להדגיש כי כל אחד יכול לבקש החזר מס בעצמו – יש להכיר את פקודת מס הכנסה, למלא את הטפסים המתאימים, הגיש את הבקשה למס הכנסה ולקבל, במידה ולא עשיתם טעות, את הכספים ישירות לחשבון הבנק שלכם.

אפשרות נוספת היא לקבל יעוץ מקצועי במידה ואין לכם את המשאבים או את היכולת והרצון להכנס לנבכי חוקי המס בעצמכם.

 

כתיבת תגובה